Anasayfa
     Hakkımızda
     Ürünlerimiz
     Referanslar
     İletişim
     Sipariş Formu
     İnsan Kaynakları
     Linkler
 
 

 

       Tahrihçemiz
       Politikarımız
 

     Vizyon & Misyonumuz

 

 

      
     TARİHÇEMİZ
     

· 1965 yılında kurucumuz Hasan Bayramoğlu tarafından kurulan firmamız ilk olarak otobüs karoseri ve yedek parçaları ile kamyon şaselerinin üzerine açık ve kapalı kasa imalatı ile üretime başlamıştır.

· 1982 yılına gelindiğinde ürün yelpazemizi genişletmek adına tüm traktörlere emniyet kabini, emniyet çerçevesi, emniyet demiri (u-bar) ve polyester gölgelik üretimine başlanmıştır,

· 1984 yılındaTümosan ile kabin anlaşması yaptık, · 1985 yılında A.Ş. ünvanı alınmıştır,· 1988 yılında MERCEDES BENZ OTOBÜS ve KAMYON FABRİKASI ile anlaşma yapılarak günümüze değin devam edecek Mercedes kamyon, otobüs ve Ünimog araçlar için yedek parça imalatı sürecine girilmiş olup bu süreç hala devam etmektedir.· Bunun yanında turizm sektörüne yönelik olarak gezi römorkları, golf sahası araçları da imal edilerek yurt içi ve yurt dışı piyasalara satılmıştır. Ayrıca otomobil, minibüs, jeep, pick-up türü araçlar için de yük taşıma römorkları üretim yelpazesine eklenmiştir.· 2003 yılı itibarıyle Suriye’de bulunan bir traktör fabrikası için traktör tip tasarım çalışması yapılarak kısa sürede teslim edilmiştir.

· 2005 yılında otomotiv yedek parçaları üretimine başlamıştır, · Konya ‘da faaliyet gösteren TÜMOSAN traktör fabrikasına, Adapazarı ‘nda faaliyet gösteren BAŞAK traktör fabrikasına kabin üretimi yapılmaktadır.· TEMSA firmasına KOMATSU forklift kabinleri yapılmıştır.· Bu gün gelinen konum itibarıyle Ar-Ge çalışmalarına hız veren firmamız sektördeki tüketicisinin ihtiyaçlarını ve sorunlarını çok yakından izlemekte ve bu talebi karşılayacak ürünlerinin yeni üretim teknolojileri ve sistemleriyle üretilmesine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışındaki firmalar için yeni model traktör kabini tasarımlarına hız vermiştir. Çalışmalarının bir ürünü olarak ta dayanıklılıkta artma, ağırlık, parça maliyetinde ve işgücünde yoğun azaltma sağlayan ergonomik tasarımıyla Yeni Model Uzay tip, Oval Traktör Kabinini geliştirmiş ve markalaşma yolunda önemli bir adım atmıştır.· Sürekli gelişim anlayışı içinde mevcut makine parkını modernize ederek teknolojik makinaları bünyesine katan firmamız boya ünitesini de yenilemiş olarak 3.Organize sanayinde 20.000 m2 açık alan üzerine kurulu 7000 m2 kapalı alandaki yeni fabrikamıza 2006 yılı sonunda taşınmış olup 60 çalışanımızla müşterilerine daha kaliteli ürünler sunabilecek duruma gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda ürün çeşitliliğinin arttırılması hedeflemektedir.· Firmamızda ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır.

Saygılarımızla                                                              BAYRAMOĞLU OTOMOTİV

 

Copyright © 2007 Bayramoğlu Otomotiv a.ş.